XVIII weekendowe spotkanie młodzieży męskiej
· 21.01.2017 Drukuj
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów na WEEKENDOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Spotkanie rozpocznie się w piątek 10 lutego 2017 o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli, 12 lutego br. do godziny 13.00.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Termin: 10.02.2017 (godz. 17.00) - 12.02.2017 (godz. 13.00)
Koszt całkowity: 50 zł
Należy zabrać ze sobą:
Ø śpiwór, przybory toaletowe, ręcznik
Ø Pismo Święte, notatnik, długopis
Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenia do 8 lutego br.

Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować:
Ø pocztą elektroniczną na adres wsd@diecezja.bydgoszcz.pl
Ø telefonicznie: tel. kom. 696 784 228 lub stacjonarny: 052 339 53 18 (od 9:00 do 20:00)
Po zgłoszeniu organizatorzy potwierdzają przyjęcie na rekolekcje.
Regulamin WSMM

Święcenia prezbiteratu ks. Macieja Bieguna
· 16.01.2017 Drukuj
Święcenia prezbiteratu ks. Macieja BiegunaW sobotę 26 listopada 2016 r. nasza wspólnota seminaryjna przeżywała radość z powodu święceń prezbiteratu diakona Macieja Bieguna. Podczas Mszy Świętej w katedrze o godz. 10.00 ksiądz biskup Jan Tyrawa zwrócił się do neoprezbitera mówiąc, że ma pogłębiać w sobie Boże życie, „aby był świadkiem, posłańcem, który sprawując sakramenty święte (…) będzie służył drugiemu człowiekowi po to, żeby pogłębiał w sobie życie, aby ten nurt wody żywej coraz szerszym strumieniem w nim płynął.”
Z naszej strony zapewniamy nowo wyświeconego kapłana naszej diecezji o szczerej modlitwie.
Kandydatura
· 14.11.2016 Drukuj
KandydaturaW sobotę 10.10.2016 r. o godz. 12.00 podczas Mszy Świętej w katedrze bydgoskiej do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostali włączeni kl. Stanisław Gajek i kl. Marcin Szuster z roku V. W homilii ks. bp Jan Tyrawa podkreślił logikę posłania, w którą „jesteśmy także i my wpisani (...) również i od nas oczekuje się owego poświęcenia, że wszystko to, co czynimy, czynimy dla drugich, właśnie aby dla drugich Chrystus stał się treścią życia.”

Naszym współbraciom życzymy daru gorliwości i męstwa na czas przygotowania się do święceń kapłańskich i zapewniamy o naszych modlitwach.
Inauguracja roku formacyjnego 2016/17
· 14.11.2016 Drukuj
Inauguracja roku formacyjnego 2016/178 października Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej wraz z Wyższym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego i Prymasowskim Instytutem Kultury Chrześcijańskiej zainaugurowało nowy rok formacyjny i akademicki. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w katedrze bydgoskiej bp Jan Tyrawa powiedział, że „Kościół i nauka muszą powrócić do swoich źródeł, czyli do prawdy, którą odczytają jako cnotę.” Następnie w auli przy ulicy Grodzkiej miała miejsce immatrykulacja czterech kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, jednego z Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego oraz 15 studentów Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, po czym odbył się wykład inauguracyjny ks. dr. Piotra Olszanowskiego pt. „Rola sumienia w odkrywaniu prawdy moralnej w nauczaniu J. H. Newmana". Na zakończenie wszyscy udali się na uroczysty obiad.
Zapraszamy!
· 24.09.2016 Drukuj