Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
Święcenia diakonatu i kandydatura
· 01.12.2015 Drukuj
Święcenia diakonatu i kandydaturaW uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny 21.11.2015 r. zostali wyświęceni na diakonów Kościoła Katolickiego Jarosław Kałdan i Marcin Chrostowski, natomiast do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostali włączeni alumni roku V: Bartłomiej Brzeziński, Bartłomiej Kozłowski, Marcin Kucharczyk, Paweł Rybka oraz Patryk Styba.
Podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w katedrze bydgoskiej Ks. Bp Jan Tyrawa podkreślił, jak ważne jest, aby budować jedność między pasterzami, a ludem, gdyż „dopiero wówczas to Słowo Boże (…) będzie miało swoją moc, nawet wówczas kiedy nie zawsze będzie tak chętnie przyjęte ( …), ale jedynie ono przynosi te właśnie owoce i skutki, które trwają na zawsze.”
Pamiętajmy o nowych diakonach oraz kandydatach w swoich codziennych modlitwach.
Inauguracja Roku Formacyjnego 2015/16
· 16.10.2015 Drukuj
Inauguracja Roku Formacyjnego 2015/16Quod bonum, felix faustum, fortunatumque sit. Tą łacińską formułą, zgodnie z tradycją, dnia 3 października został rozpoczęty nowy rok Akademicki 2015/2016. Już po raz drugi czas zdobywania wiedzy inaugurowało wspólnie Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Ducha Świętego oraz Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego rozpoczęła Msza Święta w kościele Rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego. Przewodniczył jej ksiądz biskup Jan Tyrawa.

Ważnym momentem była immatrykulacja m.in. 4 nowych kleryków WSD DB. Wykład inauguracyjny „Polska młodzież - kandydaci na ołtarze czy stracone pokolenie?" wygłosił ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. W sposób niezwykle ciekawy i interesujący przedstawił problemy z jakimi styka się młodzież, podkreślając, że przychodzi im egzystować w epoce wielkich zmian.

Czas radosnego świętowania początku nowego roku formacyjnego skłania nas do ufnej modlitwy, by to, co rozpoczynamy wiodło ku dobru, szczęściu i pomyślności, a każdy podjęty wysiłek był ad maiorem Dei gloriam.

Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 06.09.2015 Drukuj
Nabór do Seminarium rozpoczęty!
· 17.06.2015 Drukuj


Z radością informujemy, że rozpoczął się pełen nadziei czas oczekiwania na Kandydatów zamierzających wstąpić do naszego Seminarium.

Z racji naszej afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 8 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem jaki powinien wykonać kandydat jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z ks. Moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można znaleźć na stronie naszego Seminarium w zakładce "Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 8 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 8-10 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.
Święcenia prezbiteratu
· 06.06.2015 Drukuj
Święcenia prezbiteratuW sobotę 30 maja 2015 roku przeżywaliśmy wielką radość z powodu święceń prezbiteratu Ks. Krzysztofa Kwaśniewicza, Ks. Tomasza Klafetki, Ks. Piotra Przyszlakowskiego i Ks. Arkadiusza Napierały, którzy przyjęli święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abp. Jana Romeo Pawłowskiego, nuncjusza apostolskiego w Kongo i Gabonie podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez Ks. Bp. Jana Tyrawę w katedrze bydgoskiej o godz. 10.00. Ks. Abp nuncjusz powiedział w homilii: „naszym wzorem jest Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan. Jak już chcecie to bierzcie wzór, ale z tych najlepszych, ze świętych kapłanów. Przecież tacy istnieją, wielu ich [jest], znacie [ich]. (…) Nie chodźcie po obrzeżach świętości, ale po głównej drodze do Chrystusa, z Chrystusem.”

Nie ustawajmy w modlitwach za neoprezbiterów, a także prośmy Pana o nowe powołania do posługi kapłańskiej, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium.
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.