Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęć   AKTUALNOŚCI
XVII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 03.09.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów na WEEKENDOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Spotkanie rozpocznie się w piątek 23 września 2016 o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli, 25 września br. do godziny 13.00.

Więcej…

Nabór kandydatów do seminarium duchownego
· 22.06.2016 Drukuj

Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów zamierzających wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

Z racji afiliacji do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pierwsza tura naboru trwać będzie do 9 lipca. Jednak, ponieważ okres wakacji jest dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, przyjmować będziemy kandydatów aż do 29 sierpnia włącznie (w ramach drugiego naboru).

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinien wykonać kandydat, jest osobiste zgłoszenie się (nr kontaktowy: 696-784-228) w celu umówienia na spotkanie z księdzem moderatorem.

Informacje dotyczące dokumentów wymaganych przez WSD można w zakładce „Kandydat".

Od dnia 1 czerwca została otwarta i udostępniona baza Internetowej Rekrutacji UAM (http://www.amu.edu.pl) dla kandydatów na studia teologiczne, specjalność kapłańska. Dla pierwszej tury naboru jej zamknięcie nastąpi 10 lipca. Egzamin wstępny odbędzie się w dniach 11 lipca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Szczegóły na temat wymaganych formalności dotyczących studiów, znajdują się na stronie internetowej wydziału.
Święcenia prezbiteratu
· 01.06.2016 Drukuj
Święcenia prezbiteratuW sobotę 21.05.2016 r. we wspomnienie św. Jana Nepomucena ks. bp Jan Tyrawa wyświęcił nowych kapłanów: ks. Pawła Białczyka, ks. Marcina Chrostowskiego, ks. Adama Stachowiaka oraz ks. Tomasza Wołoszynowskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w bydgoskiej katedrze Ordynariusz w homilii powiedział do neoprezbiterów, iż przyjmują święcenia kapłańskie, aby głosić Słowo Boże z mocą, czyli w Duchu Świetym, gdyż tylko wtedy jest ono „zdolne zrodzić w słuchaczach wiarę.” Podkreślił również wymaganie wierności Chrystusowi, ale i Kościołowi, o której to dzisiaj bardzo często się zapomina.

Pamiętajmy w modlitwie zarówno o księżach neoprezbiterach, aby każdego dnia upodabniali się coraz bardziej do Chrystusa, jak i osobach powołanych do życia kapłańskiego.

Święcenia diakonatu
· 20.05.2016 Drukuj
Święcenia diakonatuW sobotę 7.05.2016 r. podczas Mszy Świętej w bydgoskiej katedrze o godz. 10.00 zostali wyświęceni na diakonów Maciej Biegun, Bartłomiej Brzeziński, Marcin Kucharczyk, Bartłomiej Kozłowski, Paweł Rybka oraz Patryk Styba. Podczas homilii ks. bp Jan Tyrawa pytał każdego z nich czy wiedzą co to znaczy, że Jezus jest Mesjaszem, gdyż to do nich będzie należało przekonywanie o tym ludzi, do których będą posłani. Podkreślił, że „Apollos to wiedział i to właśnie sprawiło, że w przynajmniej w swoich początkach chrześcijaństwo tak bardzo się rozszerzało.”
Nowo wyświęconym księżom diakonom życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz tego, aby w każdym podejmowanym przez nich działaniu uwielbiony był Jezus Chrystus.
XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej
· 16.04.2016 Drukuj

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które odbędzie się w Seminarium w dniach 1-3 maja 2016 roku.

Więcej…
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.