Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy
   NAWIGACJA
    KANDYDAT
  Rozeznawanie powołania
  Warunki przyjęcia
  Modlitwa o rozeznanie
    drogi powołania

    MEDIA
   Czasopismo SEMEN
   Modlitwy
   Galeria zdjęćKoło Caritas
Akademickie Koło Caritas w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej zostało powołane przez Ks. Wojciecha Przybyłę – Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej w roku 2009. Inicjatywa założenia takiego koła wyszła od samych kleryków. Kołu patronuje bł. Matka Teresa z Kalkuty. Początkowo liczyło ono 25 członków, obecnie 23. Koło koordynuje działania 4 wolontariatów, w które angażują się także Alumni spoza jego struktur. Są nimi: posługa na Oddziale onkologii dziecięcej w Szpitalu im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, pomoc w jadłodajni Sióstr Albertynek, posługa w Centrum onkologii w Fordonie oraz w Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki w Bydgoszczy.

AKC aktywnie współpracuje z Caritas Diecezji Bydgoskiej i bierze czynny udział w różnych akcjach, m. in. „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Nasza wspólnota seminaryjna ochoczo odpowiada na potrzeby ludzi znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Jednym z takich przedsięwzięć jest dofinansowywanie produktów żywnościowych w jadłodajni prowadzonej przez Siostry ze Zgromadzenia św. Brata Alberta w Bydgoszczy. Głównie na ten cel zbieramy składkę w czasie pierwszo piątkowej Mszy Świętej.

W posłudze wobec ludzi szczególnie potrzebujących, pokrzywdzonych i ubogich nie zapominamy o wymiarze duchowym. Raz w miesiącu przeżywamy w Seminarium dzień koła Caritas, któremu przyświeca myśl przewodnia związana z aktualnymi wyzwaniami i problemami współczesnego człowieka. Modlimy się wtedy za ludzi, których spotykamy i za siebie, by Caritas stawała się treścią naszego życia.
   SZUKAJ


   SŁOWO NA DZISIAJ
  Czytania Mszalne
   NASZE WSPÓLNOTY
  Rycerstwo Niepokalanej
  Grupa Modlitewna
    Ojca Pio

  Ognisko Misyjne
  Koło Caritas
  Schola Seminaryjna
  Zespół Seminaryjny
   NASZE INICJATYWY
  Rekolekcje Powołaniowe
  Seminaryjny Spływ Kajakowy
   Galeria zdjęć
   LOSOWY CYTAT


2012 © Design by Paweł Rybka | Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. | Wszelkie prawa zastrzeżone.